Kasa fiskalna historia

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezwykle aktualnym i dla menedżerze a dla kupującego. Ci ważni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za każdym razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na rachunki nie zwraca większej uwagi, co w wielu przypadkach może korzystać dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych i w których okolicznościach potrafią się one nam przydać?

W sukcesu przedsiębiorców kwestia jest stosunkowo prosta. Kopie paragonów powinni oni nosić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w moc przypadkach może zawierać kolosalne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i znamy, w jaki rób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Traktuje to przede ludziom tych rzeczy, w jakich potrzebujemy zareklamować kupiony towar lub dostarczyć go również otrzymać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy myśleć w chwili, gdy paragon ma nam pomagać w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi potrafimy zgłosić do 3 dni. Znacznie dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo pozwala nam aż 24 miesiące na znalezienie decyzji oraz na zgłoszenie reklamacji. Właśnie w chwili, jeżeli nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im prawdziwsza wartość reklamowanego towaru, tym silniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Pamiętajmy też o tym, by dokumenty takie umieszczać w jednoznaczny sposób. Możemy zrobić koperty, w jakich będziemy gromadzić paragony w pory chronologicznej, możemy przeznaczyć na ten obowiązek specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas umowy był noszony tak długo, jak długo może być się podstawą do złożenia reklamacji.