Gaszenie pozaru piaskiem

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest to najatrakcyjniejszy i daleko modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią zamierzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszystkiego co reaguje z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są największe zastosowanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią stanowić użytkowane do gaszenia niemal wszystkich palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najwspanialszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki też takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje proste działanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne pracowanie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi być używana w sukcesach płonięcia tych tychże materiałów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą i wodą liczy na tym, że wodę można przesadzać w każdym miejscu, a parę jedynie w cichych pomieszczeniach o pojemności nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W szybszych mieszkaniach działanie pary wykazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów potrzebna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do dalekich substancji, lecz także prawdy ich brania i dawania w obszar pożaru.